Spirituálny kapitál

Intelektuálna charita a poctivá spiritualita

Zelené zlato

4. júla 2019 Pavel 0 Comments

Natural Clay Glaukonit je jednoducho prírodná kozmetika
NCG  je v preklade prírodná zelená hlina
– ako pleťový a telový zábal – je vhodná skoro pre všetky typy pleti – je možné ju kombinovať s éterickými olejmi -pozitívne pôsobí na hydratáciu pleti – zlepšuje prekrvenie – vyhladzuje a omladzuje pleť – pôsobí silne protizápalovo – akné – blahodárne pôsobí na chorú, ochabnutú a vysušenú pokožku

Glaukonit

je organický, zelený minerál, ktorý sa formoval milióny rokov do formy skamenelých, fosílných morských rias. Zelený glaukonit je nazývaný tiež „zelené zlato“, pretože je najvzácnejší druh zo všetkých typov. Blahodárne pôsobí na telo ako zábal, alebo na tvár ako maska. Glaukonit ponúka vášmu telu nespočetne veľa výhod, ktoré môžete nájsť len v prírode.
Hlina sa široko využíva v kozmetike ako základ pre mnohé kozmetické prostriedky, ako aj samostatne vo forme masky a obkladov.Vďaka jej vlastnostiam, mikroorganizmom, zloženiu a výborným iným vlastnostiam zelená hlina pozitívne pôsobí na:
– hydratáciu pleti
– prekrvenie pleti
– na vyhladenie a omladenie pleti
– na akné /silne protizápalovo/
– obnovu hydrorovnováhy
– zmäkčenie kože
– očistenie, zvlhčenie, liečenie podráždenej, vysušenej kože
– zlepšenie kapilárneho krvného obehu
– vyhladenie kože
– regeneruje chorú a vysušenú pokožku
– priaznivo pôsobí pri redukcii psoriázy a lupienky
– účinne pôsobí pri trombóze
– redukuje kŕčové žily
– vyhladzuje pokožku po striách a celulitíde
– blahodárne pôsobí ako minerálny celotelový pealing

Glaukonit je minerál,
ktorý sa skladá z oxidu železa, draslíka, ako aj hliník a horčík. Je považovaný za terapeutický, pretože obsahuje mnoho užitočných prvkov, ako je vápnik, fosfor, meď, zinok aj ďalšie.
Použitie tohoto zeleného zlata je najefektívnejšie v kozmetike.
Obsahuje oxid železitý a iné stopové prvky, kovy a soli. Má veľmi vysoké vlastnosti. Terapeutický íl je schopný absorbovať ťažké kovy či toxíny v orgánoch. Podporuje protizápalové účinky a odstránenie mŕtvych buniek z tela.
Často sa v kozmetike používa zelený íl pre mastnú pleť, pretože má tendenciu zmenšiť póry, zjemňujú pokožku, vyhladzuje vrásky a povzbudzuje zlepšenie krvného obehu v tele. Pri použití hliny, zistíte, že vaša pleť sa výrazne zlepšila, bude hladšia a jemnejšia. Zvlášť užitočná je maska ​na pokožke tváre. Vyčistí pokožku a odstráni z jej povrchu rôzne nedostatky. Pri kúpeli v zelenom zlate sa citeľne zmäkčí pokožka celého Vášho tela.
Zvlášť sa odporúča tento kúpeľ pri nepríjemných pocitoch stresu.
Vaňa Vás zbaví stresu a budete sa cítiť veselšie. Clay Green Care je tiež dobre využiť na vlasové masky, pomôže Vám to zbaviť sa lupín. Posilní to Vaše vlasy, prestanú sa napr. rozdeľovať končeky vlasov.
Glaukonit je často používaný v medicíne,
pretože má zázračné vlastnosti. V lekárstve je jeho použitie v rôznych ochoreniach. Tiež sa používa vo fyzioterapii. Pomáha napr. pri osteochondróze chrbtice, v bolestiach kĺbov, v rôznych alergiách a niektorých kožných ochoreniach. Zázračne liečivo zabral napr. pri psoriáze.
GC má schopnosť odstrániť  nežiaduce patogény v našom tele t.j. mikróby, toxíny a infekcie. Pomáha stimulovať našu imunitu . Tento íl je svojim zložením veľmi rôznorodý.  Chemické zloženie umožňuje jeho použitie v liečbe viacerých ochorení.
Ak sa rozhodneteho ho aplikovať , vyskúšajte si najprv, napr. na ruke,
či Vaša pokožka nereaguje na prítomnosť GC alergicky.
GC dajte do keramickej misky s pár kvapkami prevarenej vody a vymiešajte jemú kašičku. Dvakrát týždenne si zmes naneste na tvár, ale pred tým si nutne musíte umyť tvár a ruky a dobre vysušte. Masážnou technikou alebo štetcom nnatrite na tvár, čelo, koniec brady, alebo krk, prípadne dekolt. Masku nechajte na tvári po dobu 20 minút, čakať na to, až úplne vyschne, potom opláchnite teplou vodou a aplikujte na tvár hydratačný krém. Táto maska ​​pomáha zúžiť póry a vyhladiť pleť na tvári.
Maska zo zeleného ílu je na posilnenie vlasov veľmi aktuálna. K tomu je potrebné vziať trochu hliny a zrieďte ju s prevarenou vodou. Pridáme žĺtok dozadu a potom pomaly votrite do koreňov a vlasovej pokožky. Potom nezabudnite zabaliť hlavu do teplého uteráku a držať po dobu pol hodiny, potom opláchnite niekoľkokrát.
Môžete si vytvoriť masky a kúpele pre ruky alebo nohy. Pre toto riešenie sa používa íl v horúcej vode. Použite 2 polievkové lyžice. lyžice hliny a 2 litre vody. Pripravený mix, a výsledný roztok pomôže vašim nohám alebo rukám asi pol hodiny. Tento postup by sa mal uskutočniť každý deň pred spaním. Určite ste si všimnete o pár týždňov, ako budú vaše ruky jemné a hladké.
Skúste si urobiť s GC kúpeľ pred spaním, ale to by nemalo trvať dlhšie ako 40 minút. Tento kúpeľ skvele zvláčni pokožku vášho tela, zbaví stresu, upokojí nervy.
Skôr sa používa ako protizápalový prostriedok. Vzhľadom na to, že umožňuje zlepšenie krvného obehu, napr. pri modrinách, opuchoch či vnútorných nevoľnostiach. Ak chcete vyčistiť svoje telo od nežiaducich toxínov, potom sa odporúča použiť roztok hliny s potravinami.
Nezabudnite piť malými dúškami…

 

 

Predchádzajúci

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená / Povinné polia sú vyznačené *

Kontrolný kód *