Spirituálny kapitál

Intelektuálna charita a poctivá spiritualita

Svetom opitých poradcov nemáte pri sebe, Vaša Svätosť?..

9. novembra 2021 Yosef 0 Comments

Zatvárať kostoly kôli pandémii  je aj logické.

Ale bezbožné rozprášené synteticky dorobené vírusy, s úmrtnosťou okolo 0,5 % má od pandémie veru ďaleko. Ide o nanucovanie groteskových zbytočných opatrení , nafúkovanie čísel, nehorázne podplácanie koviďákov v nemocniciach či pri pohreboch, falošne nasadených covidpassov, mnohých invalidizujúceho vrajočkovania, bezprecedentné demolovanie ekonomík, likvidáciu strednej triedy, zadlžovanie štátov väčšie ako po svetovej vojne, bezhlavé okrádanie  občanov o základné ľudské práva, bezočivé koordinované a dlhodobé mediálne strašenie, …

to sú JASNÉ prejavy FALOŠNEJ PANDÉMIE

bezbožné, bezočivé, bezhlavé : to je to číslo zdegenerovaného človeka 666

        Svätou povinnosťou kristovcov je verejne odhaliť tento apokalyptický

bezočivý atak globalistov na ľudskú civilizáciu  

lebo kto o tom mlčí, ten ho vlastne kryje, a bude mať podiel na tom veľkom pohoršení

Vatileaks

„Modlite sa za mňa, lebo byť pápežom v tejto dobe nie je ľahké a jednoduché“ pápež František saleziánkam

„V mene Boha“ vyzýva pápež Big Tech bojovať proti „konšpiráciám“

Vatikán, 20.10.2021 (LifeSiteNews) 027 991 – Pápež vyzval technologických gigantov – firmy Big Tech – aby urýchlili cenzúru rôznych fake news, nenávistných prejavov, konšpiračných teórií a politickej manipulácie“ a „v mene Boha“ požiadal, aby „technologickí giganti urobili rázny koniec ich šíreniu“.
Uviedol to v 38-minútovom videovom posolstve v sobotu na Svetovom stretnutí ľudových hnutí – iniciatívy pápeža, ktorá má za cieľ podporovať sociálnu spravodlivosť na celom svete. …

Tie giganty sa už chystajú vyzmizíkovať  tzv. alternatívne médiá,  v ktorých sú okrem novinárov diletantov aj hrubokožcami vytisnutí statoční kristovci, ktorých do mainstreamu vôbec na hulváta nevpustia… zhadzujú im česť, že sú konšpirátori…  odborníkov a vedcov s 30 r. skúsenosťami nejakí nezodpovední a namyslení sopliaci urážajú a znevažujú… čiže dali ich mediálne „zbičovať  a ukrižovať“…

čiže takto sa dnes likvidujú svedkovia pravdy Vaša Svätosť. Jedným kliknutím či jednou zabijackou vetou odsúdia slušného človeka.

O gigahriechoch a geomanipuláciách bezbožnými pracháčmi tzv. mainstreamu sa dozvieme kedy?

„Na odstránenie nerovnosti vo svete niet ľahkej odpovede, ale my musíme spolu snívať,“ povedal pápež. Navrhol aj základný príjem pre každého aj skrátenie pracovného času a žiadal pre každého prístup k základným potrebám. … A zdôraznil:
„Je správne bojovať za humánne rozdelenie zdrojov a vlády majú stanoviť nové schémy daní a distribúcie dobier, aby bohatstvo jednej časti spoločnosti bolo spravodlivo rozdeľované bez ťažkého bremena najmä na pleciach strednej triedy.“

Stredná trieda je systematicky vrajpandémiou likvidovaná. A základný príjem pre každého tu mal byť už v roku 2000. Miesto toho tie miliardy boli nadnárodnými zločincami vrazené do zbytočne štvavých vojen.

         Vatikán: Nie povinné očkovanie – ale tvrdé sankcie

Vatikán, 23.11.2021 V mnohých európskych štátoch sa diskutuje o povinnom očkovaní. V Rakúsku to vláda už ohlásila od februára 2022, Nemecko by mohlo nasledovať. Vatikán už rozhodol o prísnych opatreniach, aby sa zimu prežilo bez väčších škôd. Dekrétom zaviedol od 1. októbra povinný „zelený pas“ teda OTP. Predpis sa týka územia štátu Vatikán aj jeho exteritoriálnych zariadení v Ríme a v Castel Gandolfe. Výnimku majú účastníci bohoslužieb a generálnej audiencie s pápežom no iba počas podujatia.

Opraty pracovníkom ešte viac utiahnuté
Dekrét teraz nahradil iný od štátneho sekretára kardinála Pietra Parolina. Prvý dekrét sa zakladal na dobrovoľnosti, no teraz opraty pritiahli: Vlastní zamestnanci a externí pracovníci, ktorí nemajú „zelený pas“, už nesmú chodiť do práce, sú neospravedlnení a nedostanú plat! Kontroly robia príslušné oddelenia.
O alternatíve ako je homeoffice sa v druhom dekréte nehovorí nič. Hradenie testov sa nepredpokladá. Tým sa vo vatikánskych múroch podstatne zvýšil nátlak na ľudí neochotných dať sa zaočkovať. Došlo k prekladaniu ľudí, aj k výpovediam. O „povinnosti očkovania“ však zodpovední hovoriť nechcú! Chcú vsadiť na „zodpovednosť každého jednotlivca“, ako sa ozvalo z Vatikánu.
Mnohí zamestnanci sa doteraz úspešne bránili očkovaniu. Niektorí si dali lekárom potvrdiť nemožnosť očkovania. Aj tieto prípady sa teraz prísnejšie preveria!

Sankcie u Švajčiarskej gardy
Pápežská Švajčiarska garda už zacítila ostrejší vietor. Traja gardisti radšej opustili službu – údajne dobrovoľne. Ďalší boli zo služby prechodne suspendovaní.
„Ide o opatrenie, ktoré sa orientuje inými armádami sveta. Ide o to, aby sa chránilo zdravie gardistov a ich kontaktných osôb,“ povedal hovorca gardy Urs Breitenmoser.
Prepustení gardisti to vidia inak:
„Nikdy by som nepomyslel, že Katolícka cirkev a jej hlava osobne môžu konať takýmto spôsobom,“ povedal bývalý gardista Samuele Menghini (25) nedávno pre švajčiarsky časopis „L’illustre“. „Bez najmenšieho ohľadu sme boli vyrazení z inštitúcie, ktorá propaguje solidaritu medzi ľuďmi a úctu k menšinám. Som veľmi sklamaný, šokovaný a nahnevaný.“
Obvinenie, že prisahal pápežovi Menghini odmieta:
„Prisahal som, že bude pápeža poslúchať a verne mu slúžiť – pokiaľ sú rozkazy, ktoré mi dáva, logické a ja ich chápem. No mne jednoducho povedali: ‚Dáš sa zaočkovať, alebo ideš preč!‘“ No dať sa zaočkovať pre možné riziká a vedľajšie účinky nebol ochotný.
Ak by sa v budúcnosti v zariadeniach Vatikánu postupovalo podobne, opustia zrejme svoju službu ďalší zamestnanci. Doteraz však väčšina zamestnancov nehovorí o závažných obmedzeniach, ani o veľmi prísnej kontrole.

           V Taliansku už kontrolujú potvrdenie o očkovaní

aj v MHD a vydierajú nátlakom nepichnutých injekciou

„Je na veriacich a občanoch so správne formovaným svedomím, aby sa postavili na odpor, napríklad aj formou výhrady svedomia, stále častejším útokom proti životu a „kultúre smrti“, ktoré za nimi stoja. Z tohto hľadiska používanie vakcín, ktorých výroba je spojená s umelým potratom, predstavuje prinajmenšom nepriamu vzdialenú pasívnu materiálnu spoluúčasť na potrate a priamu pasívnu materiálnu spoluprácu na ich predaji“… Lekári a otcovia rodín majú navyše povinnosť zvoliť alternatívne vakcíny (ak existujú) a vytvárať tlak na politické autority a zdravotnícke systémy, aby sa iné, morálne nezávadné vakcíny stali dostupnými. Čo sa týka vakcín vyrobených s pomocou bunkových línií z ľudských potratených plodov, pokiaľ je to nevyhnutné, majú sa uchýliť k uplatneniu výhrady svedomia“ za stanoviskem Papežské rady pro život Morální úvahy ohledně vakcín připravených z buněk získaných z potracených lidských plodů z roku 2005

Hnutie Black Lives Matter František prirovnal k milosrdnému Samaritánovi

Pápež prirovnal Black Lives Matter k milosrdnému Samaritánovi

V príhovore pápež František potom v podstate podporil deštruktívne protesty, ktoré vypukli po smrti černocha George Floyda po zásahu polície v r. 2020. Ľudí zapojených do tohto hnutia označil pápež ako „kolektívnych samaritánov“. Povedal to v príhovore o sociálnej spravodlivosti, ktorého časť venoval naliehaniu na veľké farmaceutické laboratóriá, aby sprístupnili patenty vakcín proti covidu ako „gesto humanity“!
Príhovor adresoval členom ľudových hnutí v iniciatíve vytvorenej pápežom, ktorá ich označuje ako „základné organizácie a sociálne hnutia založené na svete ľuďmi, ktorých nepopierateľné práva na dôstojnú prácu, bývanie a úrodnú pôdu a jedlo sú podkopávané, ohrozované alebo popierané“.
František oslovil jej členov ako „sociálnych poetov, lebo majú schopnosť a odvahu poskytovať nádej tam, kde je iba mrhanie a exklúzia“. Ľudové hnutia prirovnal k milosrdnému Samaritánovi sv. Lukáša a spomenul smrť Georga Floyda usmrteného policajtom Derekom Chauvinom v Minneapolise:
„Viete, že mi teraz pri týchto hnutiach napadá milosrdný Samaritán? Viete, na čo myslím? Na protesty po smrti Georga Floyda,“ povedal František. …
V prípade Georga Floyda, kladie František Floyda na miesto ľudstva a násilné protesty po jeho smrti s ničením a rabovaním na miesto Krista a hovorí:
„Je jasné, že túto reakciu proti sociálnej, rasovej alebo mocenskej nespravodlivosti možno manipulovať, no hlavná vec je, že v tom proteste proti smrti bol kolektívny Samaritán, ktorý nie je hlupákom! Toto hnutie neprešlo na druhú stranu ulice, keď videlo zranenú ľudskú dôstojnosť spôsobenú zneužitím moci. Ľudové hnutia nie sú iba sociálnymi poetmi, ale aj kolektívnymi samaritánmi.
V komentári nám známy katolícky liturgik Dr. Peter Kwasniewski, povedal:
„Pápežove slová ukazujú dve veci: František alebo prekvapujúco nechápe pravú povahu hnutia Black Lives Matter (BLM – Na čiernych životoch záleží) – čo je marxistická organizácia, ktorá sa nestará o dodržiavanie občianskych zákonov a ani len prirodzeného práva a je presvedčená, že treba roznecovať revolúciu a zvrátiť rasizmus – alebo ukazuje svoje pravé marxistické a protikatolícke farby.“

Dr. Kwasniewski dodáva:
„Už dlhý čas je v jeho pontifikáte ťažké zmieriť sa s jeho spontánnymi poznámkami, ba dokonca aj niektorými v oficiálnych dokumentoch trvalej náuky Cirkvi. No teraz sa zdá, že vstupujeme do obdobia zloženia rukavičiek, keď sa pápež otvorene zaraďuje do najliberálnejších a anarchických trendov súčasnosti.“
Títo „samaritáni“ podnikli viac ako 570 násilných výtržností v 47 štátoch USA. Asi 30 ľudí prišlo o život – vrátane detí a rodičov malých detí! Vyše700 policajtov bolo zranených a škody dosiahli asi 2 miliardy dolárov len v období od 27. mája do 8. júna 2020!
Prominentný hovorca BLM Shaun King v júni 2020 vyzval k odstráneniu a ničeniu „všetkých nástenných malieb a vitrážnych okien s bielym Ježišom a jeho európskou matkou a jeho bielymi priateľmi“. „Tí sú hrubou formou bielej nadvlády a obrazy Krista ako belocha boli nástroje útlaku a teraz sa používajú ako rasistická propaganda!“
Princípy hnutia BLM podkopávajú prirodzené právo a sú protikladom ideálov katolicizmu. Jedna skupina BLM podporuje aj potraty, homosexualitu a rozbitie Západom predpisovanej štruktúry tradičnej rodiny! … Žiada slobodu v oblasti tela a identity …
V súčasnosti asi 40 percent potratov si dali urobiť černošky, teda BLM podporilo viac ako 344 800 usmrtených životov farebných každý rok.

Život Cirkvi vo svete 41 * 2021
Prečo tento zdroj zrazu zmizol z internetu? Za to, že o tomto verejnom prejave informoval? Ahááá

Pri každom novom menovaní biskupa sa okamžite zisťuje, čo ten nový je poslušný a či ich nebude rušiť. Predtým, než môže začať prácu v diecéze, prejde poučením, musí zapadať do schémy a byť podľa možnosti otesaný.

„Je to zradný symbol toho, že sa vo svojom vnútri vzdávame poslania Cirkvi, ak nechávame upadať cirkevnú infraštruktúru, rúcame kostoly, zatvárame kláštory a kňazské semináre, vzdávame sa katolíckych škôlok, škôl a univerzít a kázeň meníme na zábavný program. A je smutné a otrasné, keď kňazi a rehoľníci upadajú do svetského občianskeho štýlu života, alebo sa pre to považujú ešte aj za moderných. Ak sa vzdáme svojej identity nemôžeme dúfať v zlepšenie situácie v cirkvi. ‚Ak soľ stratí chuť, čím ju osolia? Už nie je na nič, len ju vyhodiť von, aby ju ľudia pošliapali‘ (Mt 5,13).

Kardinál Gerhard Müller    

Kardinál Zen: Dohoda s Čínou povedie k zničeniu pravej cirkvi

Kritici tohto kurzu zbližovania však obviňujú Vatikán, že vzhľadom na pretrvávajúce porušovanie ľudských práv v Číne riskuje svoju morálnu autoritu.
Emeritný biskup Hongkongu, kardinál Joseph Zen už viackrát naliehavo varoval a nedávno povedal: „S diablom sa neuzatvárajú dohody, proti diablovi treba bojovať.

                                                   Dohoda Vatikánu s Čínou stále väčšia fraška – odstúpil biskup!

Hongkong, 27.10.2018  Dohoda medzi Čínou a Vatikánom, ktorá poskytuje komunistickej vláde v Pekingu bližšie nepoznané kompetencie pri menovaní biskupov, „je plodom naivity pápeža Františka“. Napísal to kardinál Joseph Zen, emeritný arcibiskup Hongkongu v komentári pre New York Times.
Pápež František má „prirodzenú sympatiu“ voči komunistom, pretože ich vníma ako prenasledovaných. „On ich nepozná ako prenasledovateľov, ktorými sa stávajú, akonáhle sú pri moci,“ uviedol kardinál. „Pápež František komunistov nechápe. Zo skúsenosti v Južnej Amerike ich vidí ako obrancov chudobných proti utláčaniu. S totalitným režimom je však nemožné urobiť dobrú dohodu,“ zdôrazňuje kardinál.
„To nešťastie sa začalo už v r. 2002, keď bol nahradený kardinál Jozef Tomko ako prefekt Kongregácie pre evanjelizácie národov. Kardinál Tomko komunizmus chápal, jeho nástupcom je mladý Talian bez skúseností so zahraničím,“ napísal kardinál Zen.
„Optimistický prístup pápeža Františka ku komunistom Číny sa posilňuje cynikmi okolo neho, ktorí by vlastne mali byť múdrejší. Vzhľadom na skúsenosti ostatnej doby sa môj postoj k niektorým poradcom pápeža zmenil. Kardinála Parolina ako štátneho sekretára som najprv privítal. Teraz som presvedčený, že Parolin sa zaujíma menej o Cirkev ako o svoje diplomatické úspechy.“
„Dohoda povedie k utláčaniu biskupov podzemnej cirkvi. Bola uzavretá, aby sa nastolila jednota cirkvi v Číne, no povedie k zničeniu pravej cirkvi v krajine,“ napísal kardinál Zen.
S Rímom spojená katolícka cirkev Číny existuje v podzemí. Popri nej je tu „Katolícke vlastenecké združenie“ riadené komunistami. Doteraz ho Vatikán neuznal.

Rím a americký episkopát nejednotní

Teológ Massimo Faggioli z Univerzity Villanova komentuje: „Medzi Vatikánom a americkými biskupmi je zásadný rozkol. A Biden stojí presne v jeho strede. Obrazy stretnutia z Vatikánu hovoria viac než dosť.“
To, že sa pápež zastáva prístupu Bidena, Pelosiovej a iných ku sviatostiam konzervatívcom neuniká. O to viac by podľa pozorovateľov mohli byť teraz motivovaní svoj dokument o Eucharistii – na príkaz Ríma zľahčený – na jesennom zasadnutí znova priostriť.

Teológ George Weigel, vplyvný hovorca katolíckej „pravice“ napísal pre „First Things“:
„Prezident Biden by sa mal sám od seba vzdať svätého prijímania, keďže nie je v plnom spoločenstve s Katolíckou cirkvou. Ďalej je povinnosťou každého duchovného pastiera odcudzených katolíkov príslušne poučiť a priviesť k disciplíne.“

Cirkev v USA rozdelená

Úder Bidenovi by sa mohol vykladať aj ako útok na pápeža, veď Biden sa v interview v r. 2016 prejavil ako veľký prívrženec pápeža Františka: „Milujem tohto chlapíka!“
Teológ Gerald Fogarty z Univerzity vo Virgínii pre „Washington Post“ vyjadril očakávanie, že reakcie na stretnutie vo Vatikáne tieto napätia zviditeľnia:
„Nikdy predtým nebola katolícka cirkev v tejto krajine taká rozštiepená ako v súčasnosti!“

Vatikán, 18.10.2021 (LifeSiteNews)  Člen Švajčiarskej gardy, ktorý stratil zamestnanie po odmietnutí očkovania, napísal 8. októbra otvorený list vatikánskym úradníkom s protestom voči protikatolíckej povinnej vakcinácii. Gardista Pierre-André Udressy je jedným z troch gardistov, ktorí stratili prácu vo Vatikáne a museli sa vrátiť do Švajčiarska, lebo odmietli vakcínu. Povinnosť očkovania označili ako „škandalóznu a nehumánnu“. Gardista píše:

„Koľkí z mojich milých kolegov sa nešťastne podriadili medicínskemu zásahu, ku ktorému nedali plný súhlas, nútení silou, aby znova dosiahli slobodu? Pre mňa je zásadné rozhodne brániť slobodu človeka! Prečo by som sa mal nútiť do niečoho, o čom viem, že je absurdné? Kto by ma mohol prinútiť?“
Verný katolík má morálnu povinnosť vyhýbať sa medicínskych zásahom, ktoré majú spojenie s potratom, ako sú experimentálne vakcíny proti covidu. Kongregácia pre náuku viery jasne stanovuje, že proti nedovoleným vakcínam pripravovaným z buniek potratených ľudských plodov sa treba postaviť: ‚Dať sa zaočkovať nie je morálnou povinnosťou a preto to musí byť dobrovoľné. Tí, ktorí očkovanie z výhrad vo svedomí odmietajú, musia sa usilovať o to, aby sa inými prostriedkami a svojím správaním vyhýbali tomu, aby sa stali prenášačmi vírusu‘.
Mám ja ako katolík, ktorý sa riadi Magistériom Cirkvi, povinnosť bojovať proti vakcíne vo Vatikáne??? Keď človek číta citované dokumenty, musí si odpovedať áno! Z môjho pohľadu je Vatikán je nielen autoritatívny, ale zrádza verných katolíkov a oficiálnu náuku Cirkvi. Encyklika sv. Jána Pavla II. ‚Evangelium vitae‘ učí: ‚Lekári, zdravotnícky personál, ako aj osoby, ktoré riadia zdravotnícke zariadenia … majú mať zaistenú možnosť odmietnuť účasť na plánovaní, príprave a uskutočňovaní činov, namierených proti životu. Kto sa odvoláva na námietky svedomia, nemôže byť vystavený nielen trestným sankciám, ani žiadnemu inému následnému právnemu, disciplinárnemu, hmotnému či profesionálnemu postihu‘, ( E V 74).“

Vzhľadom na túto náuku sa Udressy s ľútosťou vyjadruje o postoji, ktorý Cirkev zaujala a uvádza:

„Čo je ešte desivejšie, je zanedbávanie života tam, kde by sa život mal brániť! V takej dramatickej situácii by ľudia neočakávali nič iné ako duchovnú podporu, v takej kríze im iba viera môže umožniť prijať túto situáciu. Situácia je iste ťažká na zvládnutie – sú tu hrozby vlád – ale na mnohých miestach to samé cirkevné autority ignorujú a práve oni odmietajú poskytovať duchovnú pomoc ľuďom v núdzi. A práve Vatikán v tom bol vzorom!“

Udressy označuje schválenie očkovania Vatikánom ako „najväčší škandál“ a na záver konštatuje:

„Hierarchia dospela k tomu, že potláča duchovnú a sviatostnú podporu a opúšťa ľudí v núdzi. Isté je, že v toto všetko, čo prežívame, nemá v sebe nič ľudské a už vôbec nie kresťanské a je skutočne neúnosné pozorovať ako sväté mesto Vatikán dospelo až do tohto bodu! Nech sv. Michal archanjel láskavo chráni a obraňuje Sväté mesto!“
Gardista iste nie je so svojím názorom sám.
„Hlas krvi nenarodených detí kričí k Bohu z potratom poškvrnených vakcín. Takže musíme proti tomu protestovať a začať nové hnutie v medicíne, ktoré nebude mať nijaké spojenie, ani to najvzdialenejšie s tými to zločinmi,“ uviedol napr. biskup Atanáz Schneider z Kazachstanu.

Predchádzajúci

Ďalší

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená / Povinné polia sú vyznačené *

Kontrolný kód *